Igrzyska europejskie. Czy przedstawiciele Krakowa pojadą do Mińska?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Urząd miasta otrzymał zaproszenie do Mińska, gdzie 22 czerwca odbędzie się posiedzenie Rady Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich.

Od tygodnia wiemy, że Kraków i Małopolska są jedynym kandydatem do organizacji trzecich igrzysk europejskich w 2023 roku. Decyzja o powierzeniu nam imprezy powinna zapaść 22 czerwca w Mińsku, gdzie odbędzie się druga taka impreza w historii. W teorii jeszcze możemy zrezygnować. Tak zrobiła Holandia, która kilka lat temu zgłosiła się od organizacji igrzysk w 2019 roku i wygrała głosowanie, ale ostatecznie nie porozumiała się ze Stowarzyszeniem Europejskich Komitetów Olimpijskich.

– Otrzymaliśmy zaproszenie do Mińska, ale nie zapadła jeszcze decyzja o składzie delegacji – mówi Monika Chylaszek, rzecznik prasowy prezydenta Jacka Majchrowskiego.

Z naszych informacji wynika jednak, że na Białoruś miała lecieć wiceprezydent do spraw edukacji i sportu Anna Korfel–Jasińska. Te ustalenia zapadły, zanim światło ujrzała informacja o kandydaturze. Teraz prezydent Majchrowski zastanawia się, czy wysyłać delegację.

comments powered by Disqus