Informatyka najpopularniejsza również w AGH

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że informatyka okazała się najbardziej obleganym kierunkiem na Politechnice Krakowskiej. Dzisiaj okazuje się, że w drugiej krakowskiej uczelni technicznej faworytem jest ten sam kierunek.

W tegorocznej odsłonie pierwszego cyklu rekrutacji w Akademii Górniczo-Hutniczej najwięcej absolwentów szkół średnich ubiegało się o dostanie na cyberbezpieczeństwo na wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji. Na jedno miejsce przypadało 12,1 chętnych. Na informatykę było się jednak najtrudniej dostać. Próg punktowy osiągnął tutaj najwyższą wartość: 980 pkt.

Na informatykę stosowaną na jedno miejsce aplikowało 7,8 absolwentów, nieco mniej, bo 7,3 na inżynierię i analizę danych. Kolejno 6,6 podań oraz 6,5 na jedno miejsce przypadło nowoczesnym technologiom w kryminalistyce oraz teleinformatyce.

W tym roku przyszli studenci mogą swój wymarzony kierunek wybrać spośród 63 oferowanych przez uczelnię. Na 16 wydziałach pojawiło się siedem nowości, m.in. cyberbezpieczeństwo oraz nowoczesne technologie w kryminalistyce. Jak podaje Natalia Bujak z biura prasowego AGH, „oba kierunki okazały się hitem w tegorocznej rekrutacji”.

Elektroniczna rejestracja kandydatów na studia stacjonarne potrwa do 11 września lub wyczerpania miejsc na danym kierunku i jest prowadzona w cyklach tygodniowych. – Zaletą rekrutacji cyklicznej jest fakt, że kandydaci już w ciągu tygodnia będą wiedzieć, czy zostali zakwalifikowani na zadeklarowane kierunki, a następnie będą mogli dokonać wpisu na wybrane studia – dodaje Bujak.

Kandydaci startujący na listy studentów mogą wybrać maksymalnie pięć kierunków z tego samego lub różnych wydziałów.
comments powered by Disqus