Intensywne dni na budowie kładki. Brakuje już coraz mniej [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przed dwie ostatnie noce na konstrukcji kładki pieszo-rowerowej nad al. Powstańców Śląskich montowane były przygotowane wcześniej płyty. To ważny krok, dzięki któremu możliwe będą kolejne etapy prac.

Przez dłuższy czas postępy na budowie kładki było widać na jej końcowych fragmentach, a nad jezdniami al. Powstańców Śląskich i nad torami kolejowymi nic konkretnego się nie działo. W ostatnich tygodniach się to zmieniło: najpierw zamontowane zostały stalowe przęsła pomiędzy przygotowanymi wcześniej podporami.

W tym tygodniu natomiast na tych przęsłach trwa montaż płyt. Obecnie brakuje już tylko fragmentu nad samymi torami kolejowymi.

– Skończyliśmy spawać zamontowaną wcześniej konstrukcję, układamy płyty betonowe. W kolejnym etapie będą one zalewane betonem, trzeba też zamontować takie elementy jak barierki czy odwodnienie – zapowiada Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa. Jak mówi, prawdopodobnie będzie się to jeszcze wiązało z nocnymi utrudnieniami w ruchu, ale szczegóły jeszcze nie są znane.

Całość w wakacje

Urzędnicy jako termin zakończenia wszystkich prac przy kładce podają obecnie „późną wiosnę”. Całe połączenie rowerowe od ronda Matecznego aż do rejonu ulic Wielickiej, Nowosądeckiej i Bieżanowskiej ma być gotowe w wakacje.

Obecnie problematycznym punktem okazuje się zjazd z kładki w stronę ronda Matecznego. Brakuje tam jeszcze ustaleń z firmą Tauron, aneks z wykonawcą dotyczący terminu zakończenia inwestycji nie został jeszcze podpisany.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze Duchackie Podgórze
comments powered by Disqus