Jak brzmi wielokulturowy Kraków? Weź udział w koncercie "Wiele kultur – wspólna pieśń"!

Chór pod batutą Wassima Ibrahima składający się z muzyków reprezentujących różne kraje pochodzenia, religie oraz kultury i wykonujący utwory w siedemnastu językach świata zaprasza na niecodzienne spotkanie z muzyką etno. Bezpłatny, dostępny on-line koncert, który odbędzie się już w najbliższy czwartek 25 lutego, został zorganizowany w związku z trwającym konkursem Krakowski Ambasador Wielokulturowości A.D.2020.

Koncert Wiele kultur wspólna pieśń to niecodzienna propozycja spędzenia wieczoru przy dźwiękach muzyki etno, a jednocześnie okazja do przypomnienia o trwającym konkursie Krakowski Ambasador Wielokulturowości A.D. 2020 i zobaczenia, jak idea wielokulturowości w naszym mieście może być realizowana w praktyce. Koncert odbędzie się w najbliższy czwartek, 25 lutego o godz. 18.30 i będzie transmitowany na profilu Krakowski Generator Społeczny. W klimatycznym wnętrzu Willi Decjusza wystąpią chórzyści pod batutą syryjskiego muzyka i kompozytora Wassima Ibrahima oraz Vitaliy Ivanov (fortepian / pianino), Tomas Celis Sanchez (instrumenty perkusyjne), Kamil Kruk (piła muzyczna). Koncert poprowadzi Przemysław Skowron.

Wielokulturowy Kraków

Działający od 2015 roku Chór w Kontakcie, pod batutą Wassima Ibrahima, to laureat ubiegłorocznej edycji konkursu Krakowski Ambasador Wielokulturowości. Członkowie chóru promują muzykę świata, wykonując utwory w siedemnastu językach, a różnorodność religijną upowszechniają, prezentując utwory łączące wszystkie religie. Chór w Kontakcie wykorzystuje muzykę jako uniwersalny język porozumiewania się i przełamywania barier. Wśród adresatów działań chóru należy wymienić oczywiście publiczność, ale też samych chórzystów i muzyków z orkiestry, a także osoby potrzebujące pomocy, dla których chór organizuje koncerty charytatywne. Muzykom przyświeca idea różnorodności i wielokulturowości zarówno w odniesieniu do prezentowanego repertuaru, jak i składu osobowego chóru, do którego może wstąpić każdy niezależnie od wieku, narodowości, koloru skóry czy wykształcenia muzycznego.

Zgłoś kandydata do tytułu

Koncert został zorganizowany w związku trwającą trzecią edycją konkursu Krakowski Ambasador Wielokulturowości. Przypominamy, że do 12 marca można zgłaszać osoby i organizacje szczególnie zasłużone dla promowania zróżnicowania kulturowego, etnicznego, wyznaniowego oraz integracji mieszkańców Krakowa i środowisk cudzoziemców tych, którzy powinni otrzymać tytuły Krakowskich Ambasadorów Wielokulturowości.

Kandydatów do tytułu Krakowski Ambasador Wielokulturowości A.D. 2020 można zgłaszać: poprzez przesłanie skanu podpisanego wniosku wraz z wersją edytowalną na adres e-mail: sz.umk@um.krakow.pl lub poprzez dostarczenie podpisanego wniosku do urny na korespondencję w siedzibie Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK ul. Dekerta 24, 30-703 Kraków (urna na korespondencję znajduje się na parterze budynku, przy portierni). Do zgłoszenia może zostać dołączona dodatkowa dokumentacja, która pokazuje działania i osiągnięcia kandydata w zakresie wielokulturowości. Zgłaszający nie może być jednocześnie kandydatem.

Dodatkowe informacje o konkursie można znaleźć tutaj, w Biuletynie Informacji Publicznej, a także uzyskać pod numerami tel.: 12 616 78 08, 12 616 78 21. Natomiast na portalu Otwarty Kraków publikowane są informacje o przedsięwzięciach z zakresu wielokulturowości realizowanych w naszym mieście.

Patroni medialni 3. edycji konkursu Krakowski Ambasador Wielokulturowości: Gazeta Wyborcza Kraków, Love Kraków, Radio TOK FM.

comments powered by Disqus