Jak funkcjonować w mieście od poniedziałku [VIDEO]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Władze miasta apelują, aby po Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży przemieszczać się głównie komunikacją miejską. ZIKiT i LoveKraków.pl przygotowali wideo-poradnik dotyczący tego, co trzeba wiedzieć o transporcie i organizacji ruchu.

– Najważniejsza rada: sprawdźmy na stronach internetowych miasta, jak będzie zorganizowany ruch i komunikacja zbiorowa w mieście. Poświęcimy na to 10 minut, wchodząc na stronę sdminformacjadrogowa.pl, przeczytamy tam najważniejsze informacje i będzie nam łatwiej funkcjonować w przyszłym tygodniu od poniedziałku do niedzieli – mówi Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Przedstawiciel miejskiej jednostki dodaje, że należy również śledzić bieżące informacje, które będą podawane przez media społecznościowe: Twittera i Faceboka ZIKiT-u oraz aplikację Ostrzegator.

Identyfikatory ułatwią życie

– Jeśli chcemy poruszać się po Krakowie autem, to wydrukujemy ze strony internetowej odpowiednie identyfikatory. Samochodem będzie można się poruszać. Zostało to tak ustawione, aby mieszkańcom jak najmniej utrudniać funkcjonowanie w mieście – podkreśla Pyclik.

Pracownik ZIKiT zastrzega, że identyfikator lub wjazdówka nie powoduje, że wszędzie zostaniemy wpuszczeni. – O tym decyduje policjant, który weźmie pod uwagę względy bezpieczeństwa. Identyfikatory mają mu tylko pomóc w pracy i podjęciu decyzji, czy możemy gdzieś wjechać – mówi.

Specjalny bilet

Urzędnik namawia również wszystkich przyjezdnych oraz mieszkańców, aby na czas Światowych Dni Młodzieży zakupili specjalnie przygotowany przez ZIKiT bilet na komunikację miejską. – Za 15 złotych nabywamy bilet ważny przez cały okres, na dowolną ilość przejazdów komunikacją miejską i aglomeracyjną. Bilet jest dostępny w automatach oraz punktach sprzedaży, kioskach i w aplikacjach mobilnych – dodaje Pyclik.

comments powered by Disqus