Jan Tajster dyrektorem ZIKiT-u

Jan Tajster w UMK fot. LoveKraków.pl

Jan Tajster został dziś dyrektorem Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Taką decyzję podjęła komisja konkursowa, która w środę przesłuchała kandydatów w ostatnim etapie konkursu. Decyzję ogłosił prezydent Jacek Majchrowski.

Przypomnnijmy, iż po odejściu Jerzego Marcinko, rozpisany został specjalny konkurs na stanowisko dyrektorskie w tej jednostce. Do ostatniego etapu wyścigu o fotel dyrektora przeszli Jan Tajster, Krzysztof Wąsowicz oraz Robert Nielaba.

Tajster pełnił już funkcję dyrektora poprzednika ZIKiT-u - Zarządu Dróg i Komunikacji. Stanowisko objął w 2003 roku. Wcześniej był szefem Zarządu Cmentarzy Komunalnych.

Przeszłość Tajstera

Jan Tajster już 12 razy był oskarżony przez prokuraturę o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków służbowych. Pod koniec zeszłego roku krakowscy śledczy oskarżyli go o nieprawidłowości przy remoncie placu Bohaterów Getta. Od 2009 roku w Sądzie Okręgowym w Krakowie toczy się postępowanie ws. rzekomego przyjęcia łapówki od firmy Budostal 5. Według prokuratorów, spółka budowlana miała postawić Tajsterowi za darmo dom.

9 lipca 2013 roku prokuratura postawiła także Tajsterowi zarzuty ws. mobbingu podległych mu pracowników.

Jan Tajster ma zostać zatrudniony na razie na okres siedmiu miesięcy. Jak powiedział prezydent Jacek Majchrowski, jeśli się nie wykaże, umowa nie zostanie przedłużona.