Jantos nie będzie kandydatką na prezydenta. „Czekanie na Mesjasza”.

fot. Archiwum Małgorzaty Jantos

Małgorzata Jantos zrezygnowała z udziału w prawyborach Platformy Obywatelskiej. Może się okazać, że głosowanie członków PO nad kandydaturą na prezydenta Krakowa będzie fikcją. Działacze partyjni będą mieli możliwość wskazania tylko jednej osoby: Marty Pateny.

O swojej rezygnacji Jantos poinformowała nas w sms-ie. „ Po dzisiejszym polowaniu na Kazia Barczyka moja cierpliwość się wyczerpała. (…) Chyba trzeba jednak szanować siebie samego, jak inni pozwalają sobie na zbyt wiele” – czytamy w wiadomości od Małgorzaty Jantos.

Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Krakowa odsyła również do wpisu na swojego bloga. Twierdzi, że skoro władze Platformy Obywatelskiej szukają kandydata przez Facebooka czy media (dziś gazety rozpisują się o namawianiu do udziału w prawyborach przewodniczącego sejmiku Kazimierza Barczyka), to ona zamierza iść śladem przewodniczącego małopolskich struktur PO Grzegorza Lipca.

– W obecnej sytuacji (stworzonej bez mojej wiedzy i udziału) nie jestem w stanie zaprezentować swojego programu, mojej osoby, a bez znaczącego poparcia, a wręcz odwrotnie, w atmosferze deprecjonowania mnie i moich dokonań, nie ma sensu, aby moje nazwisko pojawiało się w jakimkolwiek kontekście prawyborów – pisze na swoim blogu Jantos. – I proszę, aby nikt z Państwa nie podsumowywał mojej decyzji, jako strachu przed przegraną – dodaje.

Oficjalnie swój udział w prawyborach ogłosiła tylko jedna osoba - Marta Patena, przewodnicząca komisji edukacji rady miasta.