Jesienią ma być gotowa pierwsza część nowego cmentarza

Budowa domu pożegnań w Podgórkach Tynieckich fot. Zarząd Inwestycji Miejskich

Niedługo ruszą prace przy budowie cmentarza i kolumbarium w Podgórkach Tynieckich. Na pochówki zostaną wykorzystane cztery hektary terenu.

To kolejny etap inwestycji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, czyli współpracy miasta (Zarządu Inwestycji Miejskich) i trzech firm z Polski i Włoch. Od marca 2016 roku działa tam spopielarnia zwłok, w której zostało wyznaczone miejsce pożegnań. Kilka miesięcy temu rozpoczęła się budowa docelowego domu ceremonialnego, który ma zostać oddany jesienią tego roku.

Niedawno miasto uzyskało pozwolenie na budowę cmentarza i kolumbarium na czterohektarowym terenie. Pierwszy etap, który obejmie około połowę gruntu ma być gotowy jesienią. Nekropolia będzie oświetlona, do grobów dojdziemy alejkami.

Koszt całego projektu wynosi 24,5 miliona złotych. Miasto przekazało teren, wybudowało i przebudowało część ulicy Podgórki Tynieckie i Wielogórskiej oraz wykonało parking dla 89 samochodów. Pozostałe koszty pokrywają firmy, które będą zarabiały na działalności cmentarza i otwartej od kilku lat spopielarni.


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus