Jesienne Targi Książki w nowej formule

fot. mat.prasowe Targów Książki
Nowe zasady wejścia, maseczki i specjalna Strefa Autora. Tegoroczna edycja Targów Książki w Expo Kraków odbędzie się w nowej formule.

W tym roku wydarzenie potrwa od 22 do 25 października. Jednak w związku z pandemią koronawirusa 24. Targi Książki odbędą się w zmienionej formule.

Pula zgodna z wytycznymi

Po pierwsze: kontrolowana liczba odwiedzających. Uczestnicy będą wchodzić na teren Targów w turach, na które będą sprzedawane bilety.

Do dyspozycji zwiedzających będą trzy różne godziny wejścia: 9.00, 12.00 oraz 15.00. Bilety będą sprzedawane na konkretną godzinę w danym dniu wydarzenia. Ich pula będzie określona na podstawie oficjalnych wytycznych rządu.

– Taki system wejść umożliwi wcześniejsze rozłożenie liczby przybywających osób na określone godziny. Aby zapobiec nadmiernemu kontaktowi, wejściówki mają być dostępne do zakupu jedynie online i tylko przy obowiązkowej rejestracji każdego biorącego udział w Targach. Wszyscy będą musieli zarejestrować swój udział w targach oraz wypełnić ankietę epidemiologiczną – informuje Katarzyna Gościańska, pr manager Targów w Krakowie.

Warto podkreślić, że każdy może kupić bilet na kilka tur. Koszt jednej z nich wynosi 5 zł dla wszystkich uczestników. W tym roku nie będzie możliwości skorzystania z bezpłatnego wstępu na Targi lub uzyskania zniżki. Dotyczy to dzieci, seniorów i wszystkich uprawnionych do zwyczajowych ulg, które w normalnych warunkach byłyby akceptowane.

– Dzięki takiemu systemowi wejścia oraz wyjścia możliwe będzie dokładne monitorowanie, ile osób przebywa w danym momencie w budynku oraz kim są nasi goście – zaznacza Gościańska.

Specjalne strefy dla autorów

W tym roku spotkania z autorami i podpisywanie książek na stoiskach nie będzie możliwe. W hali Expo powstanie natomiast tzw. Strefa Autora. To specjalnie wydzielone miejsce, w którym każdy wystawca może zarezerwować czas dla swojego pisarza. Tylko tutaj czytelnicy będą mogli zdobyć autograf swojego ulubionego pisarza czy kupić jego publikacje.

– Będzie to możliwe dzięki małym punktom sprzedaży umieszczonym przy wejściu do Strefy, w których Wystawcy będą mogli sprzedawać książki zaproszonego gościa. Wszystko to z zachowaniem odpowiednich odległości oraz dodatkowych środków ostrożności: pisarz otrzyma własne stanowisko chronione osłoną z plexi, a kolejka zwiedzających będzie regulowana przez ochronę, czuwającą nad przestrzeganiem wymogów sanitarnych – mówi Gościańska.

Po zakończeniu każdego ze spotkań stanowisko autora i punkty sprzedaży zostaną zdezynfekowane i przygotowywane dla kolejnych uczestników.

W maseczkach i rękawiczkach

Hala Expo zostanie dostosowana do obostrzeń sanitarnych. Odwiedzający muszą się przygotować na bezdotykowe mierzenie temperatury w bramkach ze specjalnymi czytnikami. Zostaną poszerzone korytarze, dzięki czemu odległości między stoiskami będą większe.

Elementy często dotykane, czyli poręcze, klamki, a także elementy stoisk, będą poddawane częstej dezynfekcji. Podajniki z płynem dezynfekującym będą dostępne w kilkunastu punktach wewnątrz budynku.

Odwiedzający będą musieli nosić maseczki i rękawiczki, a ci, którzy zapomną przynieść je ze sobą, będą mieli możliwość zakupu niezbędnych elementów ochronnych w strefie wejścia.

Szczegóły na temat tegorocznej edycji Targów Książki można znaleźć TUTAJ.

comments powered by Disqus