Jest pozwolenie na przebudowę drogi do szpitala

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd Inwestycji Miejskich uzyskał pozwolenie na przebudowę ulicy Kostaneckiego. To jeden z trzech odcinków, które mają powstać w ramach nowego układu komunikacyjnego przy szpitalu w Prokocimiu.

– To oznacza, że będziemy mogli rozpisać przetarg na wykonanie prac. Chcemy to zrobić jeszcze w sierpniu, przygotowujemy dokumenty – zapowiada Jan Machowski z Zarządu Inwestycji Miejskich. Urzędnicy początkowo brali pod uwagę znalezienie wykonawcy równocześnie dla pierwszego i drugiego etapu, ale ponieważ w przypadku drugiego nie ma jeszcze pełnej dokumentacji, zdecydowali, że nie będą czekać.

Jeśli nie pojawią się problemy na etapie przetargu, prace nad przebudową ulicy Kostaneckiego ruszą w tym roku. Nową informacją jest to, że przy okazji przygotowań do inwestycji zdecydowano także o korekcie pasa do prawoskrętu na ulicy Wielickiej. Teraz jest niepełnowymiarowy, więc zostanie poszerzony.

Sama ulica Kostaneckiego po przebudowie zmieni częściowo swój wygląd. Po obydwu stronach dostępny będzie szeroki chodnik. Wzdłuż ulicy przewidziana jest ścieżka rowerowa, a przy skrzyżowaniu z ul. Wielicką wyznaczone będą przejazdy rowerowe. Na odcinku do ul. Medycznej przewidziano zatokę parkingową przy jezdni w stronę ul. Wielickiej. Nie będzie możliwości parkowania na jezdni. Karetki pojadą wydzielonym na środku osobnym pasem.

Co z dalszymi etapami?

Równolegle trwają przygotowania do kolejnych dwóch etapów prac. Drugim ma być przebudowa ul. Jakubowskiego (o szczegółowych rozwiązaniach pisaliśmy TUTAJ), a trzecim – budowa nowego odcinka drogi i stworzenie połączenia ze szpitalem od strony os. Rżąka (więcej TUTAJ).

Jeśli chodzi o ul. Jakubowskiego, w urzędzie toczy się postępowanie na wydanie decyzji zezwalającej na realizację. Trzeci etap jest jeszcze na etapie uzgodnień pomiędzy jednostkami i instytucjami miasta. – Chcielibyśmy, żeby jeszcze w tym roku zostały złożone dokumenty potrzebne do wydania decyzji ZRID – zapowiada Jan Machowski.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus