Jest szansa na kryty skatepark

Skatepark fot. Krzysztof Pach

Pierwszy kryty skatepark ma powstać w Nowej Hucie – takie plany rozważa prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Podczas spotkania z przedstawicielami skaterów poruszono także kwestię rozbudowy skateparku w parku Jordana oraz w Mistrzejowicach.

Podczas spotkania w Zarządzie Infrastruktury Sportowej prezydent Krakowa obiecał uczestnikom dyskusji, że zadanie stworzenia krytego skateparku wpisze do przyszłorocznego budżetu miasta. – Jeśli rada miasta się zgodzi, to w przyszłym roku skatepark powinien być gotowy – zadeklarował Jacek Majchrowski.

Obiekt ma powstać przy Com Com Zone w Nowej Hucie. – Istnieje możliwość przygotowania obiektu na Suchych Stawach. To miejsce zostało wskazane z uwagi na przestrzeń, którą można zagospodarować – wyjaśnia z kolei w rozmowie z LoveKraków.pl Jerzy Sasorski, rzecznik prasowy ZIS.

Skaterzy oraz przedstawiciele sportów ekstremalnych ze Stowarzyszenia Cool Team poruszyli sprawę kilku obiektów, z których mogliby korzystać. – Wśród nich była rozbudowa skateparku w park Jordana, Mistrzejowice i kwestia modernizacji oraz stworzenie możliwości uprawiania tych sportów również zimą – informuje Sasorski. Decyzja o rozbudowie obiektu w parku Jordana należeć będzie do konserwatora zabytków.

Za wcześnie na obietnice

Jak tłumaczy rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Sportowej, na to, aby mówić, że kryty skatepark w ogóle powstanie, jest za wcześnie. – To są tylko plany, bez konkretnych założeń. Trzeba też brać pod uwagę długie przygotowania, nie można tego zrobić od zaraz. Pojawiają się tu chociażby kwestie pozwolenia i adaptacji miejsca do takich celów – mówi Jerzy Sasorski i dodaje, że duże zainteresowanie stworzeniem krytego obiektu mobilizuje i nakazuje wziąć pomysł pod uwagę.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Nowa Huta? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/nowa-huta
comments powered by Disqus