Zarzut usiłowania zabójstwa dla nożownika z Nowej Huty

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Prokuratura postawiła zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania obrażeń ciała powyżej siedmiu dni Maciejowi B., który zaatakował nożem o dwa lata starszego mężczyznę.

Do zdarzenia doszło 17 grudnia około godziny 17 na przystanku na osiedlu Kalinowym w dzielnicy Bieńczyce. – Z autobusu wyszedł mężczyzna. Między nim a 27-latkiem czekającym na przystanku wywiązała się sprzeczka. Chłopak został ugodzony nożem w nogę – informowała nas policja.

Jak się później okazało, powodem ataku była zazdrość o dziewczynę. Napastnik był kiedyś partnerem kobiety, ofiara – jej aktualnym chłopakiem.

Teraz 25-letni Maciej B. będzie odpowiadał za usiłowanie zabójstwa i poważne uszkodzenie ciała o dwa lata starszego mężczyzny.

– Działał z zamiarem pozbawienia życia człowieka, poprzez zadanie ciosu nożem w udo i uszkodzenie tętnicy – mówi Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Tylko dzięki temu, iż pokrzywdzony zdołał wezwać pomoc, a ratownicy medyczni niezwłocznie zjawili się na miejscu, mężczyzna przeżył. – W innym przypadku wykrwawiłby się – twierdzi Hnatko.

19 grudnia sąd na wniosek prokuratury umieścił podejrzanego w areszcie tymczasowym.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieńczyce
comments powered by Disqus