Jutro drogowy test na Alejach Trzech Wieszczów

Aleje Trzech Wieszczów
Już od jutra krakowscy kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Zmiana w organizacji ruchu dotknie także pasażerów komunikacji autobusowej na Alejach Trzech Wieszczów oraz ulicy Kobierzyńskiej.

Przypominamy, że od końca kwietnia zmieniła się organizacja ruchu na Alejach Trzech Wieszczów (od skrzyżowania z ul. Kochanowskiego aż po ul. Lenartowicza). Jezdnia w kierunku Kleparza została wyłączona.

Do dyspozycji kierowców będą tylko dwa pasy, po jednym w każdym kierunku. Na pasie prowadzącym w kierunku mostu Dębnickiego utrzymany zostanie pas autobusowy.

Urzędnicy wyznaczyli także dwa nowe buspasy. Pierwszy zaczyna się przed mostem Dębnickim i przebiega przez całą przeprawę. Drogowcy postawili tylko znaki pionowe. Nie wykonali jednak odpowiedniego malowania poziomego. Nowy buspas pojawi się także na wiadukcie na al. 29 Listopada.

Jutro (poniedziałek 6 maja) rozpoczną się także prace związane z przebudową ulic Rostworowskiego, Pszczelnej i skrzyżowania tych ulic z ulicą Kobierzyńską. W tym etapie ulice Pszczelna i Rostworowskiego będą wyłączone z ruchu, zaś na ul. Kobierzyńskiej zostaną zlikwidowane relacje skrętne.

 

comments powered by Disqus