Już jutro siedziba prezydenta Krakowa stanie się stołówką dla osób bezdomnych

Urząd Miasta Krakowa fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Jutro Urząd Miasta Krakowa zamieni się w miejsce wydawania posiłków dla osób bezdomnych. Najpierw o godzinie 10 będą mogli zjeść śniadanie, a o godzinie 14 zupę.

Na jutrzejszej sesji Rady Miasta Krakowa pojawią się osoby bezdomne. Najpierw o godzinie 10 śniadanie w restauracji znajdującej się w Urzędzie Miasta Krakowa będzie mogło zjeść 50 osób. Na to wydarzenie specjalne zaproszenia rozdawał radny prezydenckiego klubu Łukasz Wantuch.

O godzinie 14 przed urzędem 300 osób będzie mogło skosztować darmowej zupy. Organizatorem wydarzenia jest Wojciech Jakubowski, radny Dzielnicy I Stare Miasto, który zaznacza że nie jest to inicjatywa rady.

Podkreśla, że chce zwrócić uwagę na problem bezdomności w naszym mieście. – Cel jest prosty: trzeba rozmawiać o bezdomnych ale z udziałem bezdomnych – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl. Odnosi się do rady ds. osób bezdomnych, którą powołał prezydent Krakowa, ale zabrakło w niej miejsca dla osób bez domu.

– Zapraszamy wszystkich, radnych, prezydenta, urzędników, aby rozdawali z nami wspólnie zupę. Akcja nie jest wymierzona ani w pana prezydenta Majchrowskiego ani w żadnego radnego – dodaje.

comments powered by Disqus