Już w sobotę krakowska odsłona Dni Transportu

Będziesz miał okazję dowiedzieć się jak są programowane trasy pociągów, skorzystać z symulatora wirtualnej rzeczywistości czy przejechać się zabytkowym pociągiem. To tylko kilka punktów bogatego programu Dni Transportu.
14 września impreza gościła w Warszawie, zaś 21 zawita do dawnej stolicy Polski – Krakowa. Korzystanie z wszystkich atrakcji jest bezpłatne.

W programie znalazły się między innymi warsztaty z programowania tras pociągów, pokazy Straży Ochrony Kolei, mini–miasteczko kolejowe, miasteczko ruchu drogowego, ekspozycja specjalistycznych pojazdów służb transportowych, wyścig modeli samochodów, symulator wirtualnej rzeczywistości jazdy autobusem i samochodem wyścigowym oraz pomiary tempa reakcji i siły głosu. 

– Dla dzieci przygotowano wiele zabaw, warsztatów, konkursów i animacji z nagrodami oraz spotkanie z nosorożcem Rogatkiem – bohaterem kampanii Kolejowe ABC. Uczestnicy będą mogli przejechać się zabytkowym pociągiem na trasie Kraków Główny - Kraków Płaszów  i zobaczyć wielką paradę lokomotyw spalinowych i elektrycznych – informuje Szymon Huptyś, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury.

Nie zabraknie też muzycznych wrażeń – na scenie na pl. Jana Nowaka Jeziorańskiego wystąpi m.in. Mateusz Ziółko z zespołem. Dla dzieci przygotowano szereg zabaw, warsztatów, konkursów i animacji z nagrodami, fotobudki i mnóstwo słodkości.

Dni Transportu organizuje Ministerstwo Infrastruktury. LoveKraków.pl jest patronem medialnym Dni Transportu.comments powered by Disqus