Już za tydzień Kongres Krakowskich Przedsiębiorców

Widok na Kraków z balonu fot. Krzysztof Kalinowski

W sobotę (25 marca) w Hotelu Galaxy spotkają się politycy, eksperci, przedsiębiorcy oraz mieszkańcy, aby porozmawiać o kondycji polskiej i krakowskiej gospodarki. LoveKraków.pl jest partnerem medialnym I Kongresu Krakowskich Przedsiębiorców.

Organizatorem wydarzenia są stowarzyszenie „Postaw na Kraków” oraz poseł Aleksander Miszalski. – Z przedsiębiorcami chcemy rozmawiać o sytuacji globalnej, ale również lokalnej. Ich sytuacja jest dziś bardzo ciężka. Z jednej strony muszą mierzyć się ze skutkami wojny za naszą wschodnią granicą, a z drugiej z krajową inflacją, bardzo wysokimi cenami prądu, gazu oraz paliwa. To wszystko wpływa na sytuację przedsiębiorców, który muszą podnosić swoje ceny, co w pewien sposób przekłada się na mniejsze zainteresowanie klientów ich usługami czy produktami – mówi Aleksander Miszalski.

12 paneli tematycznych

Parlamentarzysta dodaje, że dyskusje będą toczyć się w trakcie 12 paneli tematycznych. Poruszone zostaną tematy systemu podatkowego i jego wpływu na przedsiębiorczość, jakości stanowionego prawa, zrównoważonego rozwoju miast, odpowiedzialnej turystyki, wsparcia gminy dla lokalnych przedsiębiorców, branży outsorcingowej, promocji Krakowa, Nowej Huty Przyszłości, współpracy samorządu z uczelniami wyższymi czy sytuacji lokalnych przedsiębiorców w kontekście pandemii i rosnących kosztów.

Swój udział w kongresie potwierdził znany rajdowiec i biznesmen z branży nieruchomości komercyjnych Rafał Sonik, a także wiceszefowa sejmowej komisji finansów Izabela Leszczyna, wiceprezydent Krakowa Bogusław Kośmider, społeczni doradcy prezydenta Krakowa, członkowie zarządu dużych międzynarodowych firm, prawnicy, eksperci, przedstawiciele wyższych uczelni oraz przedsiębiorcy.

– Mamy mnóstwo znakomitych gości i blisko 50 panelistów, więc poruszymy wiele istotnych tematów. Część zagadnień, ze względu na ograniczenia czasowe, nie znalazło się w naszym programie, ale zapewniam, że jeszcze do nich wrócimy, ponieważ nasz kongres będzie wydarzeniem cyklicznym – wyjaśnia Aleksander Miszalski.

O branży gastronomicznej, uchwale krajobrazowej i prohibicji…

Zapewnia, że z przedsiębiorcami będą chcieli porozmawiać o problemach branży gastronomicznej w kontekście ograniczeń prowadzenia ogródków na terenie Starego Miasta oraz Kazimierza. Poruszone zostaną tematy ewentualnego ograniczenia sprzedaży alkoholu na obszarze Krakowa czy skutkach wprowadzonej uchwały krajobrazowej dla branży reklamowej.

– Będziemy próbowali wypracować konsensus wobec czasami sprzecznych oczekiwań przedsiębiorców i mieszkańców Krakowa. Z każdego panelu powstanie podsumowanie i jeśli pewne rozwiązania będzie można zaimplementować w naszym mieście, to jako Platforma Obywatelska złożymy odpowiednie projekty uchwał rady miasta. Nie ograniczany się tylko do lokalnego poziomu: część postulatów będziemy starali się przedstawić w parlamencie – dodaje poseł Miszalski.

Bezpłatne wejście

Każdy zainteresowany może bezpłatnie wziąć udział w kongresie, wystarczy pobrać bezpłatną wejściówkę [LINK]. Wydarzenie rozpocznie się w przyszłą sobotę (25 marca) o godz. 10:00 w Hotelu Galaxy Kraków przy ulicy Gęsiej 22A wystąpieniami posła Aleksandra Miszalskiego, a następnie Rafała Sonika.

Partnerem strategicznym wydarzenia jest Philip Morris Polska, partnerem Strabag Polska. Partnerem medialnym wydarzenia jest portal LoveKraków.pl.