Kandydaci na szefa ZIKiT-u: Prezes MPK Łódź, radny z Olkusza oraz Tajster

Nielaba, Tajster oraz Wąsowicz – te osoby chcą rządzić największą miejską jednostką, czyli Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Pełen skład udało się poznać dziennikarzom LoveKraków.pl.

Urząd Miasta Krakowa zasłania się zapisami prawnymi i nie chce podać nazwisk osób, które biorą udział w konkursie na szefa Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. – Do egzaminu z wiedzy przystąpiło trzech kandydatów i tylko tyle mogę powiedzieć – mówi Zbigniew Krzysztyniak, dyrektor Biura Prasowego Urzędu Miasta Krakowa.

Jednak udało nam się ustalić pełną listę nazwisk osób, które chcą zająć miejsce po Jerzym Marcinko. Najbardziej znany z trójki jest Jan Tajster, były dyrektor Zarządu Dróg i Transportu oraz Zarządu Cmentarzy Komunalnych. Sławę zyskał sobie głównie sprawami w prokuraturze. Obecnie Tajster ma postawionych 12 zarzutów, np. o mobbing czy przyjęcie łapówki.

Drugim kandydatem jest Robert Nielaba. Pełni funkcję radnego powiatowego w Olkuszu. Wcześniej zatrudniony był ponadto w Urzędzie Gminy w Kozłowie na stanowisku sekretarza gminy.

Trzecim kandydatem jest Krzysztof Wąsowicz, były prezes MPK w Łodzi. W 2010 roku został aresztowany oraz oskarżony o przyjęcie  łapówki. W 2013 roku Sąd Okręgowy w Łodzi oczyścił go jednak ze wszystkich zarzutów.

comments powered by Disqus