Kapelanka do remontu jeszcze przed wakacjami

Ulica Kapelanka fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

ZIKiT ogłosił pierwsze w tym roku przetargi na remonty nakładkowe nawierzchni. Na liście jest dwanaście ulic w różnych częściach miasta. Kierowców z pewnością ucieszy informacja, że nowy asfalt pojawi się na całej długości ulicy Kapelanka.

Na liście ulic przeznaczonych w tym roku do remontu jest ponad czterdzieści odcinków. Mowa tu o remontach nakładkowych, czyli tych, które nie wiążą się z gruntowną przebudową, a jedynie wymianą warstwy asfaltu (przeważnie razem z wymianą krawężników, czasem też z remontem chodnika).

Zgodnie z planem ZIKiT wszystkie przetargi w tej dziedzinie powinny zostać rozpisane w pierwszym kwartale roku. Można się więc spodziewać w najbliższym czasie podobnych informacji.

Na razie miasto szuka wykonawców remontów dwunastu ulic:

- całej ulicy Kapelanka (obydwie jezdnie, na odcinku od ul. Grota Roweckiego do ul. Monte Cassino wraz z tarczą skrzyżowania)

- Kobierzyńskiej (od ul. Zawiłej do Torfowej)

- Bolesława Śmiałego (od skrzyżowania z Benedyktyńską do wysokości hotelu Fero Express)

- Szwedzkiej (od Twardowskiego do Monte Cassino i od Monte Cassino do Tynieckiej)

- Działowskiego (od skrzyżowania z ul. Wrony wraz z pętlą autobusową).

- Adama Prażmowskiego (od Topografów do Petrażyckiego)

- Kunickiego

- Zarzecze (wg wskazań ZIKiT)

- Na Błonie (od Zarzecze do Lindego)

- Mackiewicza (od wjazdu do Simply do ronda)

- Oboźnej (od Łokietka do Wrocławskiej)

- Łokietka (od Chabrowej do Kaczorówki)

Przy okazji tych samych zamówień wyremontowane zostaną także chodniki przy ul. Głowackiego (od Bronowickiej do Grenadierów) i przy ul. Glogera i Tajber (od Piaszczystej do klasztoru).

Do lipca

Dokładne terminy przeprowadzenia prac będą ogłaszane później. Wiadomo jednak, że większość prac zostanie wykonana do końca lipca. W przypadku Kapelanki prace remontowe mają się zakończyć najpóźniej 30 czerwca.

comments powered by Disqus