Karambol na ul. Tischnera. Kierowcy stoją w korkach

Korek na ul. Kamieńskiego w stronę ronda Matecznego fot. Platforma Komunikacyjna Krakowa

Nie najlepiej zaczyna się dzień na krakowskich drogach. Około godziny 8.00, na ul. Tischnera doszło do karambolu. Przy skrzyżowaniu z ul. Zakopiańską zderzyło się sześć samochodów. W wyniku zdarzenia ranna została kobieta, ale jak informuje przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

– Około godziny 8.00, kierujący samochodem marki Audi, jadąc ul. Tischnera w kierunku ul. Wadowickiej, zmieniając pas ruchu z lewego na prawy, nie zachował najprawdopodobniej ostrożności i jechał za szybko. Nie wyhamował i „wbił się” między dwa samochody stojące przed nim, które oczekiwały na zmianę świateł. Te natomiast uderzyły w kolejne. Łącznie, w zdarzeniu wzięło udział sześć samochodów. W jego wyniku lekko ranna została kobieta, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – informuje Michał Kondzior z biura prasowego małopolskiej policji.

Zakorkowana jest nie tylko ul. Tischnera, ale również ul. Kamieńskiego w stronę ronda Matecznego. Tam w korku stoją autobusy komunikacji miejskiej. Pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z opóźnieniami autobusów kursujących na tej trasie.

comments powered by Disqus