Karuzela utrudnień trwa. W nocy tramwaje nie pojadą przez węzeł Stradom

Pasażerów tym razem czekają nocne utrudnienia w komunikacji miejskiej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W niedzielę, 24 marca, od północy do 8.00 tramwaje nie będą kursować od przystanku Starowiślna do skrzyżowania ul. Kapelanka i Grota-Roweckiego.

Najpierw przebudowa ul. Krakowskiej i równoczesna naprawa torów w Łagiewnikach. Teraz pasażerów komunikacji miejskiej czekają kolejne utrudnienia. Z powodu nocnych prac sieciowych, tramwaje nie będą kursować przez węzeł Stradom. Zmiany tras dotyczą linii nr 18, 22, 52 i 62.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

Linia nr 18 - od początku kursowania do godz. 8.00 tramwaje będą kierowane na trasę objazdową: Czerwone Maki P+R - ul. Grota-Roweckiego, ul. Brożka, ul. Wadowicka, ul. Kalwaryjska, ul. Limanowskiego, ul. Na Zjeździe, ul. Starowiślna, ul. Dominikańska - ... - Krowodrza Górka.

Linia nr 22 - od początku kursowania do godz. 8.00 tramwaje będą kierowane na kolejną trasę objazdową: Kopiec Wandy - ... - ul. Grzegórzecka, ul. Dietla, ul. Starowiślna, ul. Na Zjeździe, ul. Limanowskiego, ul. Kalwaryjska, ul. Wadowicka - Łagiewniki. (W dniach 23-29 wyłączony będzie ruch tramwajowy do Borku Fałęckiego. Szczegóły tutaj).

Linia nr 52 - od początku kursowania do godz. 8.00 tramwaje będą kierowane na trasę objazdową: Czerwone Maki P+R - ul. Grota-Roweckiego, ul. Brożka, ul. Wadowicka, ul. Kalwaryjska, ul. Limanowskiego, ul. Na Zjeździe, ul. Starowiślna, ul. Westerplatte - ... - Osiedle Piastów.

Linia nr 62 - w nocy z soboty na niedzielę będzie zawieszona. W zamian będzie kursować nocna linia autobusowa nr 662.

Zastępcza komunikacja autobusowa:

Zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa „ZA TRAMWAJ” kursująca w godz. 4.30 – 8.00 na trasie: Łagiewniki – ul. Brożka, ul. Kapelanka, ul. Monte Cassino, ul. Dietla – Starowiślna.

Przystanek „Łagiewniki” będzie funkcjonował na pętli (końcowy i początkowy) oraz na ul. Brożka (przelotowy w kierunku centrum miasta).

Przystanek końcowy „Starowiślna” będzie zlokalizowany na ul. Dietla, na jezdni dla ruchu ogólnego (przed skrzyżowaniem z ul. Wrzesińską). Przystanek początkowy będzie zlokalizowany na ul. Dietla, po zawróceniu na skrzyżowaniu z ul. Wielopole, również w zatoce na jezdni dla ruchu ogólnego.

Autobusy będą zatrzymywać się na istniejących przystankach pośrednich. Nie zostaną uruchomione przystanki: „Orzeszkowej” oraz „Brożka”.

Linia zastępcza będzie kursować z częstotliwością co 15 minut.

ZTP informuje, że godzina zakończenia prac może ulec zmianie. Rozkłady jazdy nie zostaną zmienione.

comments powered by Disqus