Kazimierz Summer Festival - najdłuższy letni festiwal pełen atrakcji tylko z Galerią Kazimierz

Wielkie otwarcie Kazimierz Summer Festival z widowiskowymi koncertami zespołu Bokka oraz Sarsy zgromadziło setki fanów na placu zewnętrznym Galerii Kazimierz. To jednak dopiero początek! W każdy weekend lipca krakowskie centrum handlowe przygotowało dla swoich gości mnóstwo wydarzeń kulturalno-rozrywkowych.
W ubiegłą sobotę rozpoczęło się najdłużej trwające wydarzenie kulturalne w Krakowie – Kazimierz Summer Festival. Od tego momentu zarówno mieszkańcy miasta, jak i turyści w każdy weekend mogą brać udział w licznych oraz w pełni bezpłatnych atrakcjach przygotowanych przez Galerię Kazimierz.  

Już w najbliższą sobotę, 9 lipca w godz. 11-15, nie tylko dzieci, ale także dorośli będą mogli przenieść się do prawdziwie bajkowego świata, ponieważ na placu zewnętrznym trwać będzie Festiwal Baniek Mydlanych. Tego samego dnia o godz. 17 rozpocznie się spektakl pt. „I love cabaret” krakowskiego Teatru Cabaret. Będzie to prawdziwy, literacki kabaret wywodzący się z Paryża. Ferie świateł, zabawa, taniec i przede wszystkim niezapomniane przeboje, które przypadną do gustu publiczności w każdym wieku.

Kolejny weekend zapowiada się równie ekscytująco i z pewnością ucieszy wielbicieli bardziej rockowych dźwięków. 16 lipca o godz. 17 na scenie KSF wystąpi bowiem jeden z ciekawszych zespołów młodego pokolenia – Monster Under My Bed. Formacja, której członkowie pochodzą z Krakowa tworzy niezwykle melodyjny rock, a dotychczas wydane single „Stranger” oraz „I won’t stay” stanowią tylko przedsmak ich całego materiału przygotowywanego na krążek długogrający.  

23 lipca przypadnie do gustu zarówno starszym, jak i młodszym wielbicielom teatru. W godz. 11 i 13 wystąpią aktorzy krakowskiego Teatru Kultureska, którzy zaprezentują spektakl pt. „Bajeczna Fiesta" będący interaktywnym wydarzeniem o tematyce ekologicznej pełnym muzyki, tańca, zabaw i animacji dla najmłodszych. A o godz. 17 Teatr Cabaret zaprezentuje swój program wokalno-taneczny pt. „Lata 20, lata 30”. Będzie to szansa, by poczuć atmosferę starego kabaretu pełnego cekinowych strojów i piór oraz usłyszeć na żywo utwory ,,Ja się boję sama spać" czy ,,Sexapil". 

W sobotę 30 lipca o godz. 18 przed publicznością swoją twórczość zaprezentuje zespół Muzyka Końca Lata, który łączy w swoich utworach miłość do big beatu wraz z dźwiękami amerykańskiej alternatywy lat 90.  

Z kolei w każdą niedzielę lipca o godz. 16, odbędą się występy z cyklu „Otwarta Scena Galerii Kazimierz”. Będzie do szansa na zaprezentowanie swojej twórczości szerokiej publiczności przez lokalne zespoły oraz solistów. Nagrodą dla zwycięzcy będzie możliwość nagrania singla w profesjonalnym studio nagraniowym. 

Partnerami wydarzenia Kazimierz Summer Festival są Miasto Kraków oraz Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.