KBF na Wesołej. Miasto nie przekaże 5 mln zł na remont budynku czerwonej chirurgii

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Miasto nie przekaże spółce ARMK 5 mln zł na remont budynku tzw. czerwonej chirurgii na Wesołej. W przyszłości obiekt ma stać się siedzibą KBF. Czy brak środków wpłynie na decyzję o przeprowadzce?

– Na ten moment KBF nie rezygnuje z przeprowadzki na Wesołą. Brak przekazania środków z budżetu Miasta Krakowa dla ARMK może wydłużyć proces remontu i przeprowadzki, aczkolwiek KBF wspólnie z ARMK będzie poszukiwał rozwiązań finansowych, aby zrealizować założony plan – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Katarzyna Jakubowiak, rzeczniczka KBF.

Obecnie pracownicy KBF-u pracują w kilku lokalizacjach - w Centrum Kongresowym ICE Kraków, w budynku przy ulicy Wygranej, w Pałacu Potockich, w Pawilonie Wyspiańskiego, na Powiślu i przy ul. Józefa.

Burzliwa dyskusja radnych

Plan przeznaczenia 5 mln zł na adaptację budynku przy ul. Kopernika 21 wywołał burzliwą dyskusję podczas sesji rady miasta 16 lutego.

Radni nie chcieli, by prace były finansowane z miejskiego budżetu. Część z nich zaznaczała, że inwestycja powinna być realizowana ze środków spółki.

Więcej:

Rozmowy trwają

Ostatecznie, miasto nie przekaże 5 mln zł Agencji Rozwoju Miasta Krakowa na adaptację budynku na Wesołej.

– Do projektu uchwały została wprowadzona autopoprawka, która zawiera m.in. zmniejszenie o 5 mln zł środków dla Agencji Rozwoju Miasta Krakowa w związku z rezygnacją z zadania adaptacji budynku przy ul. Kopernika 21 na potrzeby siedziby KBF – poinformował podczas ostatniej sesji Tomasz Tylek, dyrektor Wydziału Budżetu Miasta.

Jak przyznaje Katarzyna Jakubowiak, KBF prowadzi rozmowy z ARMK w sprawie możliwych rozwiązań tej sytuacji.

 

comments powered by Disqus