Kierowca pod wpływem narkotyków taranował radiowozy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
23 sierpnia policjanci zatrzymali 31-latka, który nie zamierzał poddać się kontroli drogowej. Nic dziwnego, bo jak wykazały późniejsze badania oraz przegląd kartoteki mężczyzny, nie dość, że był pod wpływem narkotyków, to jeszcze miał orzeczony zakaz prowadzenia samochodów.

Gdy policjanci próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę Seata, ten o mało co nie potrącił policjanta, a następnie staranował nieoznakowane radiowozy. Kontrola nie była przypadkowa. Funkcjonariusze mieli informację, że tym konkretnym samochodem po terenie Podgórza porusza się podejrzany o posiadanie znacznych ilości narkotyków.

Po krótkim pościgu, zniszczeniu dwóch radiowozów, kierowca zatrzymał się na znaku drogowym. Po badaniach wyszło, że w krwi miał 0,2 promila alkoholu, a oprócz tego był pod wpływem amfetaminy. Najmniejszym więc przewinieniem jest poruszanie się samochodem, mimo orzeczonego zakazu.

– Mężczyzna odpowie też za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, w chwili zatrzymania miał przy sobie prawie 328 gramów marihuany, które wcześniej próbował wyrzucić przez okno samochodu. Sąd zastosował wobec 31-latka areszt tymczasowy – informuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus