Koci kustosze zapraszają do wspólnego zwiedzania

Koci kustosz Włodek zaprasza na wspólny spacer już w najbliższą niedzielę fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Muzeum Krakowa zaprasza do swoich dwóch oddziałów na specjalne zwiedzanie, których przewodnikami będą dobrze znani mieszkańcom koci kustosze – Włodek i Hipolit.

Już w najbliższą sobotę do sprzedaży trafi tzw. Bilet z kotem. To nowa propozycja dla zwiedzających od Muzeum Krakowa. Kocimi ścieżkami będzie można się przejść po dwóch oddziałach – Domu Zwierzynieckim i Kamienicy Hipolitów.

To właśnie w tych placówkach mieszka dwóch niezwykłych kocich kustoszy. Dom Zwierzyniecki to królestwo kota Włodka, natomiast Kamienica Hipolitów to rezydencja kota Hipolita.

Bilet to dobry pretekst, by odwiedzić te dwa mruczące czworonogi. W ciągu 7 dni po zakupie w jednym z wymienionych oddziałów, możecie na jego podstawie odwiedzić drugi.

W Kamienicy Hipolitów prezentowane są pełne przepychu wnętrza bogatego mieszczańskiego domu, a w Domu Zwierzynieckim odtworzone zostało przedmiejskie mieszkanie.

Ach, te koty!

Pierwsza okazja do poznania kociego kustosza Włodka już w najbliższą niedzielę, 2 sierpnia. O godzinie 11.00 w Domu Zwierzynieckim odbędzie się spacer z przewodnikiem „Śladami poszukiwaczy Włodka”.

Temat spaceru nawiązuje oczywiście do zaginięcia czarnego kota dwa lata temu. Włodka szukał niemal cały Kraków! Na szczęście kot powrócił cały i zdrowy.

Od tej pory strzeże Domu Zwierzynieckiego i póki co nigdzie się nie wybiera. Wyleguje się na parapecie, fotelu czy biurkach pracowników, zagląda na wystawy i kontroluje, czy muzealny sklepik działa prawidłowo.

– Poszukiwania Włodka pozwoliły nam lepiej poznać najbliższą okolicę, miejsca ciekawe, a mało znane i takie, których trudno szukać w przewodnikach. Jeśli również chcecie je poznać, zapraszamy do skorzystania z naszej mapy i wyruszenia śladami poszukiwaczy Włodka – przyznają muzealnicy z Domu Zwierzynieckiego.

Więcej o kocie Włodku przeczytacie również u nas >>> Niegdyś mieszkał tu Lenin, teraz rządzi kot Włodek

Muzealnicy w ścisłej współpracy z kotem Hipolitem przygotowują również spacer po Kamienicy Hipolitów. Jednak Hipolit to prawdziwy koci arystokrata, który musi jeszcze przemyśleć, które sekretne miejsca kamienicy pokazać odwiedzającym go mieszkańcom.

Szczegółowe informacje na stronie www.muzeumkrakowa.pl.

comments powered by Disqus