Kolejny pobrudzony fekaliami sprzęt w mieście? Sprawca wciąż nieuchwytny

Bankomat fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wczoraj nasza czytelniczka zamierzała skorzystać z bankomatu przy Muzeum Narodowym. Zastała to samo, co widują ostatnio pasażerowie na automatach biletowych.

– Cały panel numeryczny był „czymś” ubrudzony – zgłasza nam pani Patrycja. Nie ma pewności, o jaką substancję chodzi, ale trudno nie wiązać tej sprawy z licznymi przypadkami z ostatnich tygodni.

Przypomnijmy, na początku lutego informowaliśmy o tym, że już około 20 razy ktoś wysmarował fekaliami automat biletowy. Po tym czasie zdarzały się kolejne przypadki. Czytelnicy zgłaszali, że w ten sam sposób brudzone są przyciski przy sygnalizacjach świetlnych.

Policji do tej pory nie udało się wykryć sprawcy. – Działania są w toku – zapewnia sierż. szt. Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji. O wczorajszym zdarzeniu policjanci dowiedzieli się od nas. Zachęcają do zgłaszania takich przypadków.

Jest monitoring

O informacje o prosi też sieć Euronet, której urządzenie padło wczoraj ofiarą wandala. Po zgłoszeniu od p. Patrycji bankomat został wyczyszczony tego samego dnia. – Bankomaty i wpłato-bankomaty Euronet Polska objęte są monitoringiem oraz szeregiem zabezpieczeń, które mają zapewnić klientom komfortowe i bezpieczne korzystanie z naszych usług – podkreśla Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska.

– Naszych Klientów prosimy, by jeśli zaobserwują jakiekolwiek ślady wandalizmu, zgłaszali ten fakt za pośrednictwem naszej infolinii: 801 324 024/22 519 77 71. Jakiekolwiek sygnały dotyczące aktów wandalizmu lub świadczące o możliwości popełnienia przestępstwa są natychmiastowo przekazywane do specjalnych grup interwencyjnych – czytamy w odpowiedzi na nasze pytania.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec
comments powered by Disqus