Kolejny problem na drodze do modernizacji parku

Wizualizacja Parku Duchackiego fot. ZZM

Jak poinformował Bogusław Kośmider, zastępca prezydenta Krakowa, żadna firma nie zgłosiła się do wykonania rewitalizacji Parku Duchackiego.

Na remont Parku Duchackiego oraz znajdujących się na jego terenie zabytkowych budynków, mieszkańcy południowych dzielnic Krakowa czekają już lata. Wcześniej na drodze do uporządkowania terenu zielonego zazwyczaj stał brak pieniędzy. Kiedy miasto przeznaczyło 23 miliony złotych, okazało się że nie ma chętny firm do przeprowadzenia remontu.

– Spotkam się z panami prezydentami i myślę, że powrócimy do tego co wcześniej planowaliśmy – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

W tym roku rewitalizacja ternów zielonych

Urzędnik planuje powtórzenie przetargu, ale w zmienionej formie. Za kilka tygodni chciałby poszukać firmy, która miałaby przeprowadzić w miesiącach letnich rewitalizację terenów zielonych wokół stawów. Podkreśla, że chce oddać park jak najszybciej do dyspozycji mieszkańców.

– W międzyczasie będziemy przygotowywać się do zmiany dokumentacji. W zabytkowej wozowni chcemy przygotować miejsce pod kawiarnię i toalety – dodaje Kempf.

To zadanie miałoby rozpocząć się dopiero w przyszłym roku. Teraz pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej mają wykorzystać czas na przemodelowanie projektów oraz zdobycie wszystkich pozwoleń administracyjnych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze Duchackie
comments powered by Disqus