Kolejny sukces Wieczystej. Może grać z naprawdę silnymi zespołami [ZDJĘCIA]

Żółto-czarni są już pewni awansu do IV ligi, a w środę wygrali regionalny Puchar Polski w Małopolsce. W przyszłym sezonie piłkarze Wieczystej, pod wodzą nowego trenera Franciszka Smudy, będą rywalizować na szczeblu centralnym PP.
Wieczysta i jej rywal Poprad Muszyna rozgrywają bardzo dobry sezon. Zespół z Krakowa nie potknął się ani razu i w klasie okręgowej na trzy kolejki przed końcem ma bilans bramek 189-6. Klub z Muszyny rywalizuje w IV lidze i ma jeszcze szansę wygrać grupę wschodnią, a potem zmierzyć się z Wiślanami Jaśkowice w barażu o III ligę.

Faworyt przespał pierwszą połowę

Wieczysta była faworytem spotkania na stadionie Garbarni, ale do przerwy prezentowała się tak, jakby jej nie było. Bezbramkowy remis utrzymała tylko dzięki bramkarzowi Michałowi Miśkiewiczowi. 32- letni zawodnik musiał uważać między innymi na Macieja Korzyma, 33-letniego napastnika, który rozegrał 240 meczów w ekstraklasie, a od od kilku miesięcy jest gwiazdą czwartoligowca.

W drugiej połowie Wieczysta "dojechała" na stadion przy ulicy Rydlówka i zdominowała rywala. Pierwszego gola strzelił Krzysztof Szewczyk, najlepszy strzelec żółto-czarnych. Choć napastnik nie imponuje wzrostem, uprzedził obrońcę i bramkarza, a potem dołożył głowę do dośrodkowania Radosława Majewskiego z rzutu rożnego. Potem Majewski wziął się za strzelanie. Były reprezentant Polski najpierw uderzył z woleja po podaniu spod linii bocznej, a później pokonał bramkarza z dalszej odległości. Szansę miał także Sławomir Peszko, jednak piłka tylko obiła poprzeczkę.

– Wyszło, kto ile razy w tygodniu trenuje. Pierwsza połowa kosztowała nas wiele sił – mówił przed kamerą CFsport Robert Kubiela, szkoleniowiec Popradu, były zawodnik... Wieczystej.

50 tysięcy złotych i I runda

Wieczysta otrzyma za tryumf 50 tysięcy złotych. Najważniejsze jest jednak to, że będzie mogła grać na poziomie centralnym Pucharu Polski. Zapewniła sobie udział od I rundy, której mecze są planowane pod koniec września. Już na tym poziomie klub sponsorowany przez Wojciecha Kwietnia może trafić na drużynę z ekstraklasy!

Przypomnijmy, że od 1 lipca trenerem klubu z ulicy Chałupnika zostanie Franciszek Smuda, umowę podpisał także obrońca Łukasz Burliga, przez wiele sezonów występujący w ekstraklasie.

Musiał z gwizdkiem

Finał Pucharu Polski na szczeblu regionalnym prowadził Tomasz Musiał. Sędzia zawodowy z Krakowa za miesiąc ma wrócić do prowadzenia meczów w ekstraklasie. Za 40-latkiem wiele miesięcy walki o zdrowie powrót do formy. Niedawno towarzyszył w Arabii Saudyjskiej Szymonowi Marciniakowi.

Wieczysta Kraków – Poprad Muszyna 3:0 (0:0)

Bramki: Szewczyk (48), Majewski (65., 79.).