Krótko

Komunikat lotniska do pasażerów mających lecieć do Izraela

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Kraków Airport zamieścił krótki komunikat dotyczący lotów z krakowskiego lotniska do Izreale w związku z sytuacją, jaka tam panuje.
– Uwaga pasażerowie planujący podróż z Krakowa do Izraela, prosimy o sprawdzenie statusu swoich lotów u przewoźnika lub kontakt z placówką dyplomatyczną – informuje Kraków Airport. Dzisiejszy lot do Tel Avivu zaplanowany na godzinę 15:30 został odwołany. 

Konflikt w Izraelu 

W sobotę rano palestyńscy bojownicy przeniknęli przez Strefę Gazy do Izraela. Kraj został zaatakowany również ponad 2,5 tysiącami rakiet. Bojownicy zabijają nie tylko żołnierzy czy pracowników służb bezpieczeństwa, ale również bezbronnych cywili. Z opublikowanych w mediach społecznościowych filmów wynika, że dopuszczają się bezczeszczenia zwłok. Rzecznik prasowy Izraelskich Sił Obrony Richard Hecht w wypowiedzi dla CNN stwierdził, że do końca dnia żaden terrorysta nie zostanie przy życiu.

– Jestem wstrząśnięty wiadomością o dzisiejszym brutalnym ataku Hamasu na Izrael. Ataki rakietowe i przetrzymywanie cywilów jako zakładników budzą nasz najgłębszy sprzeciw. Polska potępia wszelkie akty przemocy. Składam wyrazy głębokiego współczucia wszystkim osobom dotkniętym atakiem – napisał kilka minut po godzinie 15 na platformie X prezydent Andrzej Duda.