Koniec sporu personalnego w radzie miasta. Doszło do porozumienia

Dominik Jaśkowiec fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Bogusław Kośmider zostaje na stanowisku przewodniczącego Rady Miasta Krakowa, a Dominik Jaśkowiec nie będzie żądał dla siebie stanowiska szefa rady. Jaśkowiec dostanie funkcję szefa konwentu przewodniczących dzielnic – dowiedziało się LoveKraków.pl

Bogusław Kośmider, przewodniczący Rady Miasta Krakowa oraz jego zastępca Dominik Jaśkowiec kończą spór personalny o funkcję szefa radnych. Przypomnijmy, że panowie w grudniu 2014 roku umówili się, że ten pierwszy na stanowisku przewodniczącego będzie zasiadał przez dwa lata, a później zastąpi go Jaśkowiec.

Bogusław Kośmider od początku niechętnie podchodził do rezygnowania z funkcji. Prowadził zakulisowe rozmowy, aby pozostawić go na stanowisku. Oficjalnym powodem była chęć dbania o „dobro miasta” oraz próba uniknięcia przejęcia przez radnych Prawa i Sprawiedliwości najważniejszego stanowiska w prezydium Rady Miasta Krakowa.

Poniedziałkowe porozumienie

W poniedziałek wieczorem doszło do spotkania Jaśkowca z Kośmiderem. – Nastąpiło pewne zbliżenie stanowisk. Dla mnie sprawą wtórną od początku były sprawy personalne i twierdzę, że najważniejsza jest zmiana sposobu zarządzania radą i współpracy z dzielnicami – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Dominik Jaśkowiec, wiceprzewodniczący RMK z Platformy Obywatelskiej.

Panowie porozumieli się, że piastowana do tej pory przez Bogusława Kośmidera funkcja szefa konwentu dzielnic przypadnie Dominikowi Jaśkowcowi. – Ważne, aby nastąpiła zmiana wizerunkowa w prezydium rady oraz sposobu działania kancelarii rady. Bogusław stwierdził, że w niektórych obszarach będą dokonane zmiany – podkreśla Jaśkowiec.

Jaśkowiec szefem konwentu dzielnic

Jednym z pierwszych kroków ma być organizacja konsultacji społecznych o funkcjonowaniu krakowskich dzielnic czy przeprowadzenie szkoleń dla radnych z jednostek pomocniczych Krakowa. – W wielu obszarach radni mają braki merytoryczne. Widać to np. po redagowaniu gazetek dzielnicowych – dodaje wiceszef rady.

– Doszło do porozumienia, ale jest jeszcze parę rzeczy, które trzeba doszlifować i nie chcę o tym publicznie mówić, ponieważ o porozumieniu chcę porozmawiać z kolegami z Platformy Obywatelskiej, prezydentem Majchrowskim oraz klubem Przyjazny Kraków – komentuje Bogusław Kośmider.

comments powered by Disqus