Koniec wózków z obwarzankami jakie znamy?

Archiwum fot. LoveKraków.pl

Miasto ogłosiło konkurs na projekt stoiska, w którym sprzedawane są obwarzanki oraz na te, na których prowadzony jest handel pamiątkami. Główna nagroda to 30 tys. złotych.

Ścisłe centrum miasta, gdzie obowiązuje uchwała o Parku Kulturowym, musi wyróżniać się na tle miasta estetyką. Obecnie wózki, z których sprzedawane są obwarzanki czy pamiątki nie licują z miejscem wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Urzędnicy chcą, aby sprzedaż była prowadzona z estetycznych stoisk. Dlatego magistrat ogłosił konkurs. Jakie mają być nowe obwoźne miejsca handlu? „Oryginalne i funkcjonalne stoiska handlowe o wysokich walorach estetycznych i użytkowych, uwzględniających formę i charakter mebli miejskich występujących w obrębie Starego Miasta” – to jedna z wytycznych. Oprócz tego konstrukcja ma być lekka i chronić sprzedawcę przed wiatrem i deszczem.

Swoje propozycje można składać do 6 kwietnia. Za zajęcie pierwszego miejsca nagroda wynosi 30 tys. złotych, drugie miejsce premiowane jest 6 tys. złotych, a trzecie 4 tys. złotych. Szczegóły dotyczące konkursu dostępne są TUTAJ [LINK]

 

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto