Koniec zamieszania. Jest decyzja sądu w sprawie ograniczenia sprzedaży alkoholu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jak udało nam się dowiedzieć, Wojewódzki Sąd Administracyjny wczoraj zadecydował o wstrzymaniu wykonywania uchwały ograniczającej nocną sprzedaż alkoholu na terenie Dzielnicy I Stare Miasto. Oznacza to, że przedsiębiorcy mogą swobodnie handlować przez całą dobę. 

Od wtorku, kiedy sąd unieważnił uchwałę rady miasta, która ograniczała nocną sprzedaż alkoholu na terenie Starego Miasta, panowało zamieszanie z powodu braku wydania decyzji o wstrzymaniu wykonywania uchwały. Nikt nie wiedział, czy przedsiębiorcy mogą sprzedawać alkohol w godzinach od 22 do 6 rano oraz czy też nie.

Dzisiaj rzecznik prasowa WSA Anna Szkodzińska poinformowała, że sąd zadecydował o wstrzymaniu wykonywania uchwały do momentu uprawomocnienia się wyroku.  – Doszło do tego wczoraj na posiedzeniu niejawnym. Zadecydował o tym sędzia referent. Lada chwila będzie dostępne uzasadnienie tej decyzji – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl przedstawicielka Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie.

15 stycznia WSA postanowił unieważnić uchwałę. Powodem tego było niedostateczne uzasadnienie jej wprowadzenia jedynie na terenie Starego Miasta. Sąd uznał, że autor uchwały, czyli radni z Dzielnicy I argumenty dotyczący naruszania porządku publicznego nie został odpowiednio wykazany.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus