Konkurs na dyrektora Teatru Bagatela. Posiedzenie komisji odwołane

Konkurs na dyrektora w cieniu epidemii koronawirusa fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Kiedy poznamy nowego dyrektora Teatru Bagatela? Przez epidemię koronawirusa nie odbędzie się planowane na 30 marca posiedzenie komisji konkursowej.

Taką decyzję podjął prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski. Ma to oczywiście związek z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 24 marca. W Polsce został ogłoszony stan epidemii, a wraz z nim wprowadzony zakaz wszelkich zgromadzeń, spotkań i imprez.

Kolejna zmiana planów

W najbliższy poniedziałek miało się odbyć pierwsze posiedzenie komisji konkursowej, podczas której miały zostać otwarte oferty ze zgłoszeniami kandydatów.

To już kolejna zmiana terminu posiedzenia komisji. Według przygotowanego już wcześniej harmonogramu, pierwsze spotkanie planowano na 23 marca. Jednak w związku z obecną sytuacją zostało przeniesione na 30 marca.

– Informacja dotycząca nowego harmonogramu prac komisji konkursowej oraz terminu zakończenia postępowania konkursowego zostanie podana do wiadomości publicznej w późniejszym okresie – czytamy w komunikacie miasta.

Przede wszystkim elastyczność

Robert Piaskowski, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. kultury w rozmowie z LoveKraków.pl w tym tygodniu podkreślał, że pomimo obecnej sytuacji termin objęcia stanowiska przez nowego dyrektora nie ulegnie zmianie.

– Nie mamy innego wyjścia, musimy być elastyczni w odniesieniu do sytuacji. Mamy jeszcze trochę czasu do wyłonienia dyrektora, bo naszym obowiązkiem jest zatrudnienie go od nowego sezonu artystycznego, który rozpoczyna się 1 września – mówił Piaskowski.

Kiedy poznamy nazwisko nowego dyrektora? Według planów ogłoszenie wyników konkursu miało nastąpić w maju, jednak i ten termin ulegnie zmianie. Możliwe, że nowego szefa teatru poznamy w czerwcu.

Dziewięć zgłoszeń

Do konkursu na stanowisko dyrektora Teatru Bagatela wpłynęło dziewięć zgłoszeń. Dziesiąta oferta wpłynęła trzy dni po terminie, dlatego nie może zostać rozpatrzona z przyczyn formalnych.

Skandal w Bagateli

Poprzedni dyrektor teatru Henryk S. został odwołany ze stanowiska po tym, jak pracowniczki instytucji oskarżyły go o molestowanie i mobbing.

Dyrektor został zatrzymany 7 stycznia rano w swoim domu. Prokuratura postawiła mu zarzuty molestowania pracownic instytucji. Henryk S. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Po przesłuchaniu dyrektor wrócił do domu. Prokurator zdecydował o policyjnym dozorze i poręczeniu majątkowym w wysokości 50 tys. zł.

31 stycznia 2020 roku Henryk S. oficjalnie przestał pełnić funkcję dyrektora teatru. Czasowo obowiązki dyrektora pełni Renata Derejczyk – jego dotychczasowa zastępczyni.

comments powered by Disqus