Konkurs w cieniu epidemii. Kiedy poznamy nowego dyrektora Teatru Bagatela?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Do konkursu na stanowisko dyrektora Teatru Bagatela wpłynęło łącznie dziewięć zgłoszeń. Czy koronawirus pokrzyżuje plany związane z terminem ogłoszenia wyników? Miasto uspokaja, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem.

Do konkursu na stanowisko dyrektora Teatru Bagatela wpłynęło dziewięć zgłoszeń. Dziesiąta oferta wpłynęła trzy dni po terminie, dlatego nie może zostać rozpatrzona z przyczyn formalnych.

Przede wszystkim elastyczność

Konkurs na dyrektora zostanie przeprowadzony w cieniu epidemii. Czy sytuacja związana z koronawirusem zmieni termin ogłoszenia wyników konkursu i tym samym datę objęcia stanowiska przez nowego dyrektora? Robert Piaskowski, pełnomocnik prezydenta Krakowa, w rozmowie z LoveKraków.pl przyznaje, że takiego zagrożenia nie ma.

– Nie mamy innego wyjścia, musimy być elastyczni w odniesieniu do sytuacji. Mamy jeszcze trochę czasu do wyłonienia dyrektora, bo naszym obowiązkiem jest zatrudnienie go od nowego sezonu artystycznego, który rozpoczyna się 1 września – mówi Piaskowski.

30 marca ma się odbyć spotkanie, podczas którego komisyjnie zostaną otwarte oferty ze zgłoszeniami kandydatów.

– Oczywiście w trakcie spotkania dopilnujemy wszystkich kwestii związanych z bezpieczeństwem. Sprawdzimy, czy kandydaci spełnili wszystkie wymogi formalne i zdecydujemy, czy dopuścić ich do drugiego etapu konkursu. Tego dnia zdecydujemy, kiedy odbędzie się drugie posiedzenie, podczas którego przeprowadzimy rekrutację – informuje pełnomocnik prezydenta.

Skandal w Bagateli

Przypomnijmy: poprzedni dyrektor teatru Henryk S. został odwołany ze stanowiska po tym, jak pracowniczki instytucji oskarżyły go o molestowanie i mobbing.

Więcej >>> Opowieści zza sceny. Kolejne kobiety oskarżają dyrektora Bagateli o molestowanie

Dyrektor został zatrzymany 7 stycznia rano w swoim domu. Prokuratura postawiła mu zarzuty molestowania pracownic instytucji. Henryk S. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Po przesłuchaniu dyrektor wrócił do domu. Prokurator zdecydował o policyjnym dozorze i poręczeniu majątkowym w wysokości 50 tys. zł.

31 stycznia 2020 roku Henryk S. oficjalnie przestał pełnić funkcję dyrektora teatru. Czasowo obowiązki dyrektora pełni Renata Derejczyk – jego dotychczasowa zastępczyni.

 

comments powered by Disqus