Kontrola CBA w krakowskim magistracie. Chodzi o gminne nieruchomości

Zdjęcie przykładowe fot. cba.gov.pl

Centralne Biuro Antykorupcyjne od 28 października prowadzi kontrolę związaną z gospodarowaniem mieniem komunalnym. Inspekcja ma być prowadzona do końca tego miesiąca.

Pod koniec września 2021 roku CBA poinformowało o zatrzymaniu kolejnych dwóch osób związanych z podejrzeniami o korupcję przy organizacji przetargów na najem czy sprzedaż nieruchomości należących do miasta. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krakowie od 2017 roku. Podejrzanych w tej sprawie jest 29 osób.

Kolejna kontrola

Natomiast od 28 października zeszłego roku prowadzona jest kontrola w podobnym temacie. Tym razem chodzi o kwestie związane z zasiedzeniem.

– Centralne Biuro Antykorupcyjne Delegatura w Krakowie prowadzi kontrolę prawidłowości procedur obowiązujących od 2002 roku w zakresie podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie gospodarowania mieniem komunalnym w postaci zasobu nieruchomości Gminy Miejskiej Kraków oraz zasobu nieruchomości Skarbu Państwa zarządzanego przez Prezydenta Miasta Krakowa (…), w aspekcie należytego i bieżącego weryfikowania stanu posiadania nieruchomości, celem uniknięcia ich zasiedzenia przez inne podmioty – informuje Joanna Dubiel z biura prasowego Urzędu Miasta Krakowa.

– Funkcjonariusze CBA posiadają upoważnienia do prowadzenia kontroli do 28 kwietnia 2022 roku – dodaje urzędniczka. Wyniki kontroli powinny być publicznie dostępne.