Kontrolerzy biletów przypomną w Lesie Wolskim o biletach

Autobus linii nr 134 w Lesie Wolskim fot. LoveKraków.pl

Już dziś (sobota) na przystanku Baba Jaga w Lesie Wolskim dyżurować będą kontrolerzy biletów. Miejscy urzędnicy chcą przypomnieć pasażerom autobusu linii nr 134, że nawet za krótki przejazd trzeba zapłacić.

– Dużo osób wybiera podróż własnym samochodem, który zostawia na parkingu na skrzyżowaniu Leśnej i Kukułczej, a ponieważ od parkingu do ZOO jest jeszcze kilkaset metrów - część osób przesiada się do autobusu linii 134, którego trasa kończy się przy bramie wejściowej do ZOO. Niestety dużo pasażerów postanawia nie kasować biletów, bo to tylko jeden przystanek, w dodatku końcowy – informuje Piotr Hamarnik z biura prasowego Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

W sobotę i niedzielę w godzinach od 9:30 - 13:30 funkcjonariusze mają przypominać o obowiązku opłaty za przejazd z ważnym biletem. – Umundurowani kontrolerzy Renomy przed sprawdzeniem biletów przypomną, że to kupno biletu jest naprawdę łatwe. Można go kupić bilet w autobusowym automacie lub użyć aplikacji zainstalowanej wcześniej na telefonie komórkowym – podkreśla Hamarnik.

Przypomnijmy, że istnieje możliwość zakupienia specjalnego biletu rodzinnego, który pozwala podróżować przez dwa dni weekendowe (sobotę i niedzielę) rodzicom wraz dziećmi do lat 16. Cena biletu wynosi 16 złotych. Zakupić go można m. in. w automatach biletowych.

comments powered by Disqus