Korekty w ruchu na ul. Myślenickiej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Trwa przebudowa ul. Myślenickiej, która generuje problemy w ruchu. Mieszkańcy Swoszowic zwrócili się do ZIKiT-u z prośbą o małą reorganizację. Chcą, aby został wprowadzony m.in. ruch dwukierunkowy na ul. Szybisko. Urzędnicy przychyli się do tych próśb.

Jak informuje zarząd, prace projektowe nad wprowadzeniem korekt do tymczasowej organizacji ruchu rozpoczęły się 2 listopada. – Prawdopodobnie do końca tygodnia, czyli po uzyskaniu pozytywnych opinii na temat wprowadzanych zmian,  mieszkańcy Swoszowic będą mogli korzystać z dwukierunkowej ul. Szybisko oraz dojazdu krótkim odcinkiem ul. Myślenickiej oraz Sawiczewskich – stwierdza Michał Pyclik.

Uzgodnienia tyle trwają, ponieważ wykonawca, aby móc wprowadzić nową organizację ruchu, musi uzyskać pozytywną opinię od aż ośmiu jednostek sprawujących nadzór nad ruchem drogowym.

Warto przypomnieć, że od 20 października został przywrócony ruch pojazdów na ul. Myślenickiej na odcinku od ronda Pamuły do ul. Merkuriusza Polskiego. Cała przebudowa ul. Myślenickiej została podzielona na IV etapy. Docelowo droga zostanie poszerzona na całej długości, dzięki czemu możliwe będzie wydzielenie dodatkowego brukowanego pasa pośrodku jezdni, który będzie miał na celu uspokojenie ruchu na niej. Pojawią się nowe chodniki i przystanki.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Swoszowice
comments powered by Disqus