Korki w Krowodrzy. Policjanci przypilnują skrzyżowań

Przebudowa linii do Bronowic fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl, Archiwum

Policjanci będą kierować ruchem na newralgicznych skrzyżowaniach przy przebudowywanej trasie do Bronowic.

To jeden z wniosków po pierwszym dniu roboczym z nową organizacją ruchu w Krowodrzy. Jak już informowaliśmy, wyłączenie skrzyżowania z ul. Smoluchowskiego i skierowanie autobusów na zmienione trasy spowodowało duże utrudnienia zarówno dla kierowców samochodów, jak i dla pasażerów autobusów.

Na specjalnie zwołanej konferencji urzędnicy zapowiedzieli, że nie będą wprowadzać od razu korekt nowej organizacji ruchu. – Dziś wiele osób pojechało na pamięć. Potrzeba dwóch-trzech dni, aby kierowcy nauczyli się nowej organizacji ruchu – stwierdził Bartosz Piłat z Zarządu Transportu Publicznego.

Ręczne sterowanie

Wprowadzenie ewentualnych korekt ZTP rozważy dopiero po tych kilku dniach. Wcześniej, bo już dziś, na skrzyżowaniach pojawią się policjanci kierujący ruchem.

– Najgorsze miejsca to skrzyżowania ulicy Kazimierza Wielkiego i alei Kijowskiej oraz alei Kijowskiej i ulicy Lea – powiedział Piłat.

Jak przyznają przedstawiciele ZTP, obecnie sytuacja jest najtrudniejsza od momentu rozpoczęcia prac, ponieważ zamkniętych jest 11 z 13 dróg przecinających remontowany ciąg. Za około dwa tygodnie ulgę przyniesie otwarcie tarczy skrzyżowania z ulicami Głowackiego i Piastowską.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza Bronowice
comments powered by Disqus