Koronawirus. Nie żyje 56-letnia kobieta, 14 nowych zakażeń

fot. LoveKraków.pl
Chora na Covid-19 mieszkanka powiatu proszowickiego jest 14. ofiarą wirusa w regionie. W porannym komunikacie ministerstwo zdrowia informuje o kolejnych 14 osobach zakażonych w Małopolsce i nowym ozdrowieńcu.
Zmarła 56-letnia kobieta, jak podaje MZ, miała choroby współistniejące i była leczona w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W tej samej placówce przebywała rówież starsza kobieta, u której ustąpiły objawy. To 15. ozdrowieniec w województwie.

W środę rano ministerstwo zdrowia podało informacje o 206 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce, z czego 14 potwierdzono w Małopolsce. W tej grupie jest 8 kobiet i 6 mężczyzn, w wieku od 5 do 77 lat, z Krakowa (6 osób), powiatu myślenickiego (2 osoby), krakowskiego (1 osoba), limanowskiego (3 osoby) i wielickiego (2 osoby). Tylko jedna osoba jest hospitalizowana, pozostałe przebywają w izolacji domowej.

Od początku epidemii w Polsce zakażenie potwierdzono u 7408 osób, 268 zmarło. W Małopolsce pozytywny wynik testu otrzymało 551 badanych, odnotowano 14 zgonów.

comments powered by Disqus