Kraków Główny. Sytuacja wraca do normy, ale pociągi wciąż opóźnione

fot. PKP PLK

Po porannym chaosie na stacji Kraków Główny sytuacja powoli wraca do normy. Część składów wciąż jednak notuje opóźnienia, co może potrwać do godzin popołudniowych.

Utrudnienia są spowodowane przedłużeniem się nocnych prac modernizacyjnych. Wykonawca miał zakończyć je o godz. 4.00, ale roboty przedłużyły się aż do godziny 7.00. Z tego powodu wstrzymane były przyjazdy i odjazdy ze stacji Kraków Główny. Część składów skierowano objazdami do Płaszowa, część notowała ogromne opóźnienia.

Obecnie pociągi wracają stopniowo do kursowania według rozkładu, ale do normalizacji jest jeszcze daleko. W większości przypadków opóźnienia mieszczą się w zakresie od 15 do 60 minut.

PKP Polskie Linie Kolejowe podają, że sytuacja się stabilizuje. – Pracuje specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, którego zadaniem jest sprawne zarządzanie ruchem pociągów i jak najszybsze przywrócenie rozkładu jazdy. Działania będą trwały do godzin popołudniowych – zapowiada Piotr Hamarnik z PKP PLK.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto