Kraków sparaliżowany

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kilka stłuczek, padający deszcz i praktycznie cały Kraków stoi w korkach. Czerwono jest na odcinku A4 od zjazdu na Balice aż po zjazd na Zakopane. Na odcinku od Bielan do Sidziny w obu kierunkach. Nie lepiej jest w centrum miasta.

Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość na Alejach Trzech Wieszczów. Tam mapy pokazują kolor bordowy, co oznacza, że samochody praktycznie się nie ruszają. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest kolizja na rondzie Matecznego w strony ronda Grunwaldzkiego. Na utrudnienia trzeba się też przygotować w rejonie ulicy J. Turowicza. Tam również doszło do zderzenia pojazdów.

W Korkach postoimy również na wyjeździe ze ścisłego centrum. Praktycznie każda ulica jest zatkana. Podobnie jak I obwodnica. Z relacji naszych redakcyjnych kolegów wynika, że w zatorze na ul. Św. Gertrudy stoi osiem tramwajów.

Policja na zamierza kierować ruchem. – Wszystkie dostępne patrole są zajęte likwidacją zdarzeń drogowych. Warunki atmosferyczne sprzyjają tego typu wypadkom. Wiemy też, że sygnalizacja działa bez zastrzeżeń – informuje sierżant Mateusz Drwal z małopolskiej policji.


comments powered by Disqus