Krakowianie bojkotują bar za rasistowski wpis

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Właściciel jednego z krakowskich barów napisał na Facebooku, że w jego pubie zaczęły przesiadywać „brudasy” i „świnie”. Krakowianie masowo bojkotują lokal i domagają się ukarania mężczyzny za rasistowskie zachowanie. Pojawiły się również wpisy popierające stanowisko przedsiębiorcy.

– Jak nigdy brudasy nie przychodzili do (…), tak teraz Angole odwołali loty do Krakowa ze względu na ŚDM te świnie przesiadują w knajpie (nic nie zamawiają i siedzą na smartfonach) bo mają zaje*isty widok na rynek i są blisko kościoła! (pisownia oryginalna) – czytamy w pierwszej części wpisu właściciela pubu.

W dalszej części mężczyzna wspomina o tym, że menager baru powiadomiła odpowiednie służby, ponieważ pracownicy czują się niebezpiecznie, ale te miały zbagatelizować sprawę. – Oby nie było płaczu, lamentu i zgrzytania zębami! Jeszcze raz powtórzę, że od powstania (…) nie przesiadywał u nas żaden brudas – kończy właściciel.

Mimo że wpis został usunięty, powstał screen i zaczął rozpowszechniać się w mediach społecznościowych, których użytkownicy postanowili jasno pokazać, co myślą o tego typu wpisach. Pojawiły się dziesiątki komentarzy potępiających takie zachowanie i język. Ludzie zapowiadają, że nigdy nie odwiedzą lokalu i będą do niego wszystkich swoich znajomych zniechęcać. Ocena baru na Facebooku spadła praktycznie do jednej gwiazdki na pięć.

Aktualizacja:
Część komentująych popiera zachowanie właściciela lokalu i nie przeszkadza im, jakich słów użył. Zapewniają, że będą przychodzić do baru.

comments powered by Disqus