Krakowska kuria: Uroczystości Pierwszych Komunii Świętych i bierzmowania po zakończeniu epidemii

Daty I Komunii Świętej i bierzmowania ulegną zmianie fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Terminy uroczystości przewidziane na pierwszą połowę maja powinny być przesunięte o co najmniej kilka tygodni - krakowska kuria wydała komunikat dotyczący Pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania.

– Celebracja uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, a także uroczystości rocznic Pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania, które są zaplanowane na kwiecień i maj, będzie możliwa dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół i parafii – informuje ks. dr Andrzej Kielian, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Za wcześnie na konkretne informacje

Kuria wydała oświadczenie w związku z licznymi zapytaniami dotyczących terminu wspomnianych uroczystości.

–  Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że terminy uroczystości przewidziane na pierwszą połowę maja winny być przesunięte o co najmniej kilka tygodni. W przypadku terminów późniejszych, jest za wcześnie na udzielenie konkretnej i wiążącej odpowiedzi – informuje ks. Andrzej Kielian.

Księża proboszczowie, w porozumieniu z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych, mogą wyznaczyć inną datę uroczystości. Muszą jednak brać pod uwagę opinie rodziców i rozwój sytuacji epidemicznej w kraju oraz zarządzenia władz państwowych.

comments powered by Disqus