Krakowska prokuratura prowadzi śledztwo ws. śmiertelnego postrzelenia mężczyzny przez policjanta

Krakowska prokuratura okręgowa prowadzi sprawę w sprawie postrzelenia przez policjanta 27-letniego mieszkańca Mszany Dolnej.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. W Kościelisku policja prowadziła działania w związku z informacjami o wielokrotnych kradzieżach paliwa na terenie powiatu tatrzańskiego.

Jak mówi Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie, funkcjonariusze policji rozpoczęli pości za jednym mężczyzną, w trakcie którego doszło do wystrzału z broni służbowej. – Wystrzał ten spowodował obrażenia głowy pokrzywdzonego, a w następstwie, mimo udzielonej pomocy lekarskiej, jego zgon – informuje.

Oględziny na miejscu zdarzenia początkowo prowadził prokurator z Zakopanego, ale na podstawie decyzji prokuratora regionalnego, sprawa została przekazana do Krakowa. – Zwłoki pokrzywdzonego zostały przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej Collegium Medicum w celu wykonania sekcji zwłok – dodaje Hnatko.

Postępowanie jest prowadzone pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci, za co może grozić kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

comments powered by Disqus