Krakowski dworzec gotowy na ŚDM

Dworzec Główny w Krakowie fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W dawnym dworcu Kraków Główny powstanie Centrum Informacyjne Światowych Dni Młodzieży. Grupa PKP rozpoczęła już przygotowania do wzmożonego ruchu podróżnych w dniach 20-31 lipca.

W dawnym, zabytkowym budynku dworca ma powstać centrum informacyjne dla pielgrzymów. To jednak nie jedyny element przygotowań Grupy PKP do Światowych Dni Młodzieży. Nowy dworzec Kraków Główny, podobnie jak dziewięć największych dworców w kraju, zostanie przygotowany do obsługi znacznie większej liczby pasażerów.

Oznakowania i mobilni informatorzy

Na krakowskim dworcu pojawi się specjalne oznakowanie, a podróżnym pomocą będą służyli mobilni informatorzy. Zarówno z nimi, jak i z pracownikami punktów o nazwie InfoDworce będzie można się porozumieć w języku angielskim.  W 52 lokalizacjach wygłaszane będą komunikaty w kilku językach obcych.

W planach nie zabrakło organizacji dodatkowych punktów gastronomicznych oraz wydłużenia godzin otwarcia pozostałych punktów komercyjnych, w których będzie można zrobić najpotrzebniejsze zakupy.  Oprócz największych 10 dworców, do wzmożonego ruchu przygotowane zostaną (m.in. poprzez specjalne oznakowania i zapewnienie pomocy informatorów) także mniejsze obiekty, między innymi dworce: Kraków Płaszów, Kraków Bonarka, Kraków Łobzów, Kraków Mydlniki, Kokotów, Węgrzce Wielkie, Podłęże, Bieżanów, Wieliczka Park, Mysłowice.