Krakowskie stadiony od kuchni. Przy Reymonta za darmo, przy Kałuży zapłacisz

fot. Sebastian Dudek/LoveKraków.pl

Cracovia wycieczki po swoim stadionie organizuje od stycznia. Teraz z podobną propozycją dla kibiców i turystów wyszła Wisła Kraków.

Środy przy Kałuży

Obiekt Pasów można zwiedzić albo w ramach standardowej wycieczki, w grupie do 40 osób, albo w ramach wycieczki indywidualnej, do pięciu osób.

Tajemnice stadionu Pasów można odkrywać w każdą środę o godz. 15 i 16.15. Trasa obejmuje muzeum, strefę VIP, strefę prasową, szatnię oraz płytę boiska. Zwiedzanie trwa ok. 60 minut. Bilety na wycieczkę standardową trzeba wcześniej zakupić w Punkcie Obsługi Kibica. Wejściówki dla uczniów, studentów, emerytów, rencistów i osób niepełnosprawnych kosztują 10 zł. Wszyscy pozostali zapłacą 15 zł.

Koszt wycieczki indywidualnej wynosi 100 złotych. Zwiedzanie odbywa się indywidualnie w towarzystwie przewodnika, bez dołączania do zorganizowanej grupy. Terminy ustalane są indywidualnie.

Osoby zainteresowane zwiedzaniem proszone są o kontakt mailowy (tour@cracovia.pl) lub telefoniczny (660464494, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17). Klub prosi t
eż o wcześniejsze informacje od osób oczekujących przewodnika w języku obcym i niepełnosprawnych, by trasa mogła zostać dostosowana do ich potrzeb.

Czwartki i piątki przy Reymonta

Końcem maja z podobną inicjatywą wyszła Wisła. Za wycieczkę po największym krakowskim stadionie nie trzeba jednak płacić. – Chętnych oprowadza pracownik działu marketingu, któremu zostało powierzone dodatkowe zadanie – mówi Marek Hejmo, dyrektor biura prasowego Wisły Kraków.

Zwiedzanie stadionu przy ul. Reymonta trwa około godzinę i odbywa się w czwartki i w piątki, w godz. 10–15. Grupa musi liczyć od 10 do 30 osób. Termin należy rezerwować minimum tydzień wcześniej, pisząc na wycieczki@wisla.krakow.pl.

Dni, w których Cracovia i Wisła rozgrywają mecze, są wyłączone ze zwiedzania.

comments powered by Disqus