Krakowskie studio gier z nominacją do prestiżowej nagrody

fot. Leszek Zych

Ogłoszono nominacje do jednej z najważniejszych nagród kulturalnych w Polsce – Paszportów Polityki. Na liście wyróżnionych znalazł się Dawid Ciślak, współtwórca krakowskiego studia Polyslash.

Studio deweloperskie Polyslash, którego współzałożycielem jest Dawid Ciślak, ma szansę na statuetkę w kategorii kultura cyfrowa. W znacznej mierze do tego wyróżnienia przyczyniła się gra „We. The Revolution”, której reżyserem jest Ciślak.

XVIII – wieczny Paryż

„We. The Revolution” to gra, której akcja toczy się w XVIII-wiecznym Paryżu, jej bohaterem jest Alexis Fidele – sędzia Trybunału Rewolucyjnego, którego zadaniem jest osądzanie zarówno zwykłych obywateli, jak i wrogów Rewolucji Francuskiej. Grający sam decyduje, kogo uniewinnić, a kogo skazać na śmierć.

Każdą ilustrację traktowaliśmy jak dzieło

Jak czytamy w uzasadnieniu przyznanej nominacji, „We. The Revolution” to głos, który w pełni wykorzystuje potencjał medium pozwalający żądać od odbiorcy zajmowania stanowiska w trudnych sytuacjach. Ponadto grę doceniono za niezwykłą dbałość, jeśli chodzi o oprawę graficzną.

– Każdą ilustrację traktowaliśmy jak największe dzieło i wszystkie poligony były malowane ręcznie – przyznaje nominowany, Dawid Ciślak.

Prestiżowe nagrody

Paszporty „Polityki” przyznawane są młodym twórcom już od 27 lat i stały się jedną z najbardziej prestiżowych nagród kulturalnych w Polsce. Statuetki w kategorii kultura cyfrowa funkcjonują jednak dopiero od 2016 roku, jednymi z poprzednich laureatów byli założyciele innego krakowskiego studia deweloperskiego, Bloober Team, za stworzenie gry „Observer”.

Zwycięzców Paszportów Polityki poznamy 14 stycznia podczas gali wręczenia nagród.

comments powered by Disqus