Krakowskie Wianki po raz szósty

fot. Paulina Kozieł/LoveKraków.pl

Rynek Główny, Powiśle oraz Nowohuckie Centrum Kultury to trzy sceny, na których już 22 czerwca zagra plejada czołowych artystów polskiej sceny muzycznej. Wśród nich znajdą się: Miuosh, Mela Koteluk, Natalia Nykiel oraz Renata Przemyk.

Tegoroczna edycja „Święta Muzyki” to już szósta odsłona tej imprezy w Krakowie. Wianki prezentują muzykę w wielu zakątkach miasta, ale też po raz kolejny stawiają na różnorodność artystów. Impreza odbędzie się 22 czerwca, a wstęp na wszystkie koncerty będzie otwarty i bezpłatny.

Krakowskie czerwcowe sceny gościć będą czołowych przedstawicieli różnych gatunków muzycznych od hip-hopowych utworów katowickiego rapera Miuosha, aż po elektropopowe brzmienia Natalii Nykiel.

Wśród wykonawców, którzy wystąpią na jednej z trzech scen, znaleźli się również znani szerszej publiczności Fisz Emade Tworzywo, a także przedstawicielki kobiecej sceny muzycznej Renata Przemyk, Barbara Wrońska czy Misia Furtak. Dołączy do nich również nagrodzona Fryderykiem za album „Migawka” Mela Koteluk.

Oprócz osób, które znamy z okazji innych festiwali i koncertów, w czasie Wianków zaprezentują się również lokalni artyści. To będzie przysłowiowe „pięć minut w świetle reflektorów” dla Przemka Sokoła i jego autorskich utworów w stylu Balkan brass. Kolejnym miejscowym wykonawcą, który zdążył już zapracować na ogólnopolski rozgłos, a który wystąpi w gronie lokalnych artystów, jest Patrick the Pan, kompozytor, producent, gitarzysta i pianista, który współpracował m.in. z Dawidem Podsiadło.

Szczegółowy plan wydarzenia nie jest jeszcze znany, choć organizatorzy, a więc Krakowskie Biuro Festiwalowe, zapewniają, że pojawi się on wkrótce.

comments powered by Disqus