KRK jest passé

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kolorowe logo KRK nie jest już używane na materiałach promocyjnych i stronach internetowych Krakowa. Znak graficzny został maksymalnie uproszczony. Od teraz na plakatach czy ulotkach będziemy widywać: „KRAKÓW” i rolę miasta w danym wydarzeniu.

– Głównymi powodami zmiany sytemu identyfikacji wizualnej miasta była potrzeba odświeżenia obowiązujących standardów projektowania miejskich materiałów promocyjnych oraz zwiększenie poziomu ich czytelności – tłumaczy dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki, Rafał Perłowski.

Dyrektor tłumaczy, że zmiana identyfikacji wizualnej wynika z aktualnych trendów, które polegają na uproszczeniu przekazu reklamowego. – Zmiana ta wpływa dodatkowo na wyeksponowanie nazwy miasta w materiałach informacyjno-promocyjnych – twierdzi Perłowski. Warto również nadmienić, że znak towarowy Gminy Miejskiej Kraków „KRAKÓW krakow.pl” nie uległ zmianie.

Od teraz po znaku dowiemy się, jaki udział Kraków ma w danym przedsięwzięciu. Czy jest to „Miasto Gospodarz”, „Miasto Organizator”, „Współorganizator”, czy wydarzenie współfinansuje.

Decyzja wiceprezydenta

O wprowadzeniu KRK zdecydowała była wiceprezydent ds. kultury Magdalena Sroka. 15 marca obecny wiceprezydent Andrzej Kulig skierował do wszystkich komórek organizacyjnych Urzędu Miasta Krakowa i miejskich jednostek organizacyjnych prośbę o stosowanie nowego systemu identyfikacji wizualnej.

Co ciekawe, kilkanaście dni wcześniej, prezydent Jacek Majchrowski wydał rozporządzenie dotyczące tego, jak mają wyglądać miejskie wortale internetowe. Wszystko na bazie nieobowiązującej już identyfikacji wizualnej.