Krok w stronę kładki na Żabińcu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd Inwestycji Miejskich szuka wykonawcy koncepcji kładki łączącej ul. Żabiniec z ul. Langiewicza.

Firma, która wygra przetarg, będzie miała do pozyskania decyzję o lokalizacji celu publicznego – bezpiecznego przejścia nad torami kolejowymi. Miasto na ten cel ma 100 tysięcy złotych.

Jak informuje ZIM, rejon, gdzie miałaby powstać kładka, jest wyjątkowo skomplikowany ze względów własnościowych. Dlatego proponowana w poprzednich latach koncepcja stała się niemożliwa do wykonania. Urzędnicy więc w zeszłym roku postanowili porozumieć się w tej sprawie z PKP PLK.

– Mamy wstępną akceptację i warunki kolei dotyczące naszej propozycji. Według przygotowanego przez nas pomysłu, przejście miałoby przebiegać po skarpie kolejowej pod wiaduktem w ciągu linii nr 8 Warszawa-Kraków, a następnie nad linią nr 100 Mydlniki-Gaj do ul. Langiewicza – informuje Łukasz Szewczyk, p.o. dyrektora ZIM w Krakowie.

Niedawno ZIM ogłosił zamówienie publiczne na  koncepcję budowy kładki z ul. Żabiniec do ul. Langiewicza w Krakowie wraz z dojściami dla pieszych, dojazdami dla rowerów, pochylniami dla niepełnosprawnych, odwodnieniem, oświetleniem oraz niezbędną infrastrukturą techniczną.

Zgodnie z planem miasto jeszcze w tym roku chce pozyskać decyzje lokalizacyjną dla tego przedsięwzięcia. Pozwoli to na ogłoszenie przetargu na przygotowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie pozwoleń i budowę.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały
comments powered by Disqus