Krystyna Janda zostawiła trwały ślad pod Wawelem

Krystyna Janda dołączyła do Krakowskiej Alei Filmowej fot. Edyta Dufaj/materiały prasowe Mastercard Off Camera
Krystyna Janda odcisnęła swoje dłonie na pamiątkowej tablicy, która będzie częścią Krakowskiej Alei Filmowej.

W Krakowie trwa święto niezależnego kina, czyli kolejna edycja Mastercard Off Camera. Do tej pory swój trwały ślad pod Wawelem pozostawiło już wielu festiwalowych gości - Agnieszka Holland, Roman Polański, Jane Campion, Peter Weir, Luc Besson, Andrzej Wajda czy Tim Roth.

W tym roku do tego grona dołączyła Krystyna Janda. Aktorka odcisnęła swoje dłonie na pamiątkowej tablicy, która stanie się częścią Krakowskiej Alei Filmowej.

Czekając na werdykt

Do naszego miasta aktorka zawitała w związku z premierowym pokazem „Słodkiego dnia” Jacka Borcucha. Film został zakwalifikowany do Konkursu Polskich Filmów Fabularnych i walczy o Nagrodę Kulczyk Foundation. Janda została już nagrodzona za swoją kreację aktorską w filmie podczas Sundance Film Festival, największego amerykańskiego przeglądu kina niezależnego.

Krystyna Janda - aktorka, reżyserka, felietonistka, dyrektorka artystyczna dwóch teatrów warszawskich, prezes Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. Od lat 80. gra i nieprzerwanie pracuje. Ma na swoim koncie ponad 60 ról teatralnych – od antyku, przez Szekspira, do współczesnego repertuaru teatralnego, polskiego i światowego.

W swoim repertuarze ma wiele monodramów, z których każdy okazał się sukcesem. Zagrała także ponad 45 ról – od klasycznych do współczesnych – w Teatrze Telewizji oraz około 50 ról w filmach fabularnych. Jest laureatką wielu nagród i odznaczeń przyznawanych zarówno w Polsce, jak i na świecie.

comments powered by Disqus